ALLJÄRGNEV JUHEND JA BAASISÜSTEEMIDE LOEND ON KOHALDAMATA WIKISPACES'ILE (MAI 2015 SEISUGA)!

'''Kuidas muutmine käib:'''
:Logige Vikipeediasse sisse, vajaduse korral enne registreerudes. Kasutajanimeks võib panna oma pärisnime või oma poolt valitud kasutajanime. Kui kasutajanime on raske konkreetse isikuga kokku viia, tuleb õppejõudu Vikipeediaväliselt (s.o Moodle'i kaudu) teavitada.

:Leidke siinsest loendist baasisüsteem, mida soovite arvustada ja mida pole veel arvustatud (s.t mille pealkiri ei ole veel link, mis viiks arvustuseni). Kui teid huvitavat baasisüsteemi loendis pole, lisage ta siinsesse loendisse allkirjeldatud protseduuri järgides.

:Klõpsake baasisüsteemide loendi muutmisse pääsemiseks lehekülje üleval olevat kasti nimega '''redigeeri'''. Avaneb redigeerimiskast, kuhu saab kirjutada. Teiste baasisüsteemide vormistuse kujul lisage uus baasisüsteemi kirje.

:Arvustuse link peab olema kujul: <nowiki>[[Kasutaja:Kasutajanimi/Baasisüsteemi nimi|Baasisüsteemi nimi]]</nowiki> (nt <nowiki>[[Kasutaja:Bioneer1/EELex|EELex]]</nowiki>). Seejärel, tuleb oma kirjutatud tekst salvestada redigeerimiskasti all oleva nupuga "'''Salvesta'''".

:Nüüd tuleb otsida oma lisatud link (punast värvi) üles ja sellel klõpsata. Avaneb tühi kast, kuhu tuleb kopeerida arvustuse blankett (selle saab kas siit: [[Kasutaja:Bioneer1/baasiarvustuse blankett|baasiarvustuse blankett]] või Moodle'ist kopeerida ja vastavasse baasiarvustusse kleepida (inglise ''paste'')). Kopeerida tuleb tekst koos vormistusega, s.t Vikipeedia redigeerimiskastis olev tekst.

:Kustutage näited ja juhised ning asendage need oma tähelepanekutega kõnealuse baasisüsteemi kohta. Küsimusi ei pea sõna-sõnalt järgima, peaasi, et arvustus oleks sisukas ja informatiivne, kattes mingil viisil ära küsimuste teemad.

:Kui keegi on teie arvustatavat baasisüsteemi juba arvustanud või avastate kunagi hiljem kellegi täiendusi oma tööle, siis see on ootuspärane – palun kombineerige enda ja kolleegi(de) parimad ütlused, et saada kokku üks põhjalik ja objektiivne infoallikas baasisüsteemi kohta.

:Kui leiate sellelt baasisüsteemide loendi lehelt väiteid, mis ei vasta tõele, siis parandage need ära.

:Käesoleva loendi sisu või konkreetse baasisüsteemi kohta käivad märkused tuleb kirjutada vastavatele arutelulehekülgedele, mille leiab lehekülje üleval olevast kastist nimega '''arutelu'''. Avaneva lehekülje muutmine käib samamoodi, nagu enne selgitati loendi lehekülje muutmist.Panen siia praegu ainult ideed, milliseid baase võiks arvustada. Kui arvustate, lisage ka siia loendisse täpsemad andmed (aadress, versioon, vaatamise kuupäev). Tasulistel süsteemidel ja EELexil võib tutvumiseks vaja minna juurdepääsu hankimist demoversioonile vms.

*EELex, http://exsa.eki.ee/
*i-Term, http://www.i-term.dk/
*Klaara, http://www.imprimaatur.ee/klaara/
*Multiterm (serveriversioon), demo http://www.multiterm.com/, tootja http://www.sdl.com/en/language-technology/products/terminology-management/sdl-multiterm-server-2009/default.asp
*Multiterm (ühe kasutaja versioon), tootja http://www.sdl.com/en/language-technology/products/terminology-management/sdl-multiterm-desktop-2009/default.asp
*termbases.eu (tasuta versioon), http://www.termbases.eu/
*termbases.eu (tasuline versioon), demo http://demo.termbases.eu/
*tlTerm, http://tshwanedje.com/terminology/